Szamba betonowe 8000 l

Szambo betonowe 8000 l

Zbiornik na gnojowicę, rezerwuary wody deszczowej, komory wodomierzowe

Dane Techniczne Zbiornika:

Pojemność: 8 000 litrów
Podstawa: 331cm x 221cm
Wysokość: 135 cm
Grubość ścianek:

  • dno: 10 cm
  • ścianki boczne: 9 cm
  • pokrywa: 12 cm

Ciężar całkowity: 6540 kg
Ciężar największego elementu: 4500 kg

szambo, betonowy zbiornik na gnojowicę

Informacje:

Produkujemy szamba żelbetonowe o poj. 8000/10000/12700/ litrów w oparciu o zbiornik ZB.01/ZB.02/ZB.03, które z powodzeniem służą również jako zbiorniki na gnojowicę czy rezerwuary wody deszczowej.

Doboru pojemności zbiornika należy dokonać przyjmując średnie zużycie wody w ilości 150 litrów na dobę przez jednego użytkownika.
Przy czym wskazane jest, ze względu na występowanie procesów sendymerlacji i fermentacji, aby ścieki nie przetrzymywać dłużej niż dwa tygodnie

Wyposażenie zbiorników zależy od ich przeznaczenia:

  • szambo posiada teleskopowy /o zmiennej wysokości/ otwór rewizyjny o średnicy 315 mm z łącznikiem fi 110 mm dla podłączenia węża beczki asenizacyjnej

Zastosowanie rury ssącej zapobiega rozprzestrzenianiu się przykrych zapachów podczas opróżniania szamba.

  • zbiorniki na deszczówkę, aby zapewnić możliwość wejścia do wnętrza /montaż pompy/, wyposażamy we włazy 600x600 mm lub 380x500 mm oraz pokrywy betonowe lub stalowe.

Wykonujemy montaż zbiorników betonowych szczelnych na ścieki (szambo), deszczówkę, gnojówkę i gnojowicę o poj. od 2m3 do 20m3.

Nasze zbiorniki są wykonane z betonu własnej produkcji klasy C 35/45 XA3, wibrowany z dodatkiem płynów wodno-uszczelniających, zbrojone stalą żebrowaną oraz zabezpieczone od zewnątrz izolacją bitumiczna Abizol R+2P, co pozwala nam uzyskać wysoką jakość betonu, szczelność i wytrzymałość. Zbiorniki posiadają wywietrzniki będące jednocześnie wskażnikami ich napełnienia.

Podłączenie zbiornika do kanalizacji może być wykonane poprzez przejście szczelne w ścianach zbiornika, lub płycie wierzchniej – wykorzystana jest cała pojemność zbiornika. W przypadku gdy występuje ryzyko przemarzania istnieje możliwość docieplenia zbiornika .

Wydajemy świadectwo zgodności wyrobu z PN-EN 206-1.

Zapewniany transport z HDS-em (dźwig) i montaż w przygotowanym wykopie.
Koszt zakupu szamba wraz z usługą transportu i montażu, w przygotowanym przez inwestora wykopie, ustalany jest indywidualnie.

 

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty na stronie http://lakomy.net/ w której znajdziecie bogatą ofertę z dziedziny prefabrykacji drobnowymiarowych, przestrzennych elementów żelbetonowych, o różnych pojemnościach i zastosowaniach jakimi są szamba betonowe, zbiorniki przeciwpożarowe i wiele innych.

Szamba betonowe są jednymi z najlepszych. Dlaczego? Otóż, charakteryzują się dużą masą (dzięki dużemu ciężarowi zbiornik lepiej osadzi się w gruncie), solidnością, wytrzymałością i niską ceną.

Ponadto swoją działalność oferujemy już na terenie Stalowej Woli i Starachowic i wciąż się rozwijamy. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą Naszej firmy.