Komora wodomierzowa KW 110

 

DANE TECHNICZNE:

Objętość: 12,5m³
Ciężar całkowity: 8140 kg
Ciężar największego elementu: 6100 kg

MATERIAŁY:

Beton C35/45
Siatka zrobiojeniowa ø 6mm, 15 x 15 cm
Izolacja Dysperbit

komora_wodomierzowa_kw110

 

Komora wodomierzowa

Informacje:

Komory wodomierzowe KW 40 i KW 110 to prefabrykowane zbiorniki żelbetonowe, z betonu C 35/45, zbrojone siatką stalową, przystosowane do zabudowy w ich wnętrzu wodomierzy wraz z konieczną armaturą.

W przypadku konieczności posadowienia komory wodomierzowej w ciągu komunikacyjnym konstrukcja ścian i płyty wierzchniej może być wzmocniona tak, aby przeniosła zadane obciążenia statyczne i dynamiczne.

Komory wyposaża się we właz żeliwny kwadratowy 600×600 lub okrągły typu lekkiego albo ciężkiego w zależności od przewidywanych obciążeń.

  • Komunikację do wnętrza zapewniają klamry lub drabina aluminiowa.
  • Istnieje możliwość docieplenia konstrukcji komory.
  • Dostarczamy i montujemy nasze wyroby do przygotowanego wykopu.
  • Wydajemy deklaracje zgodności.

Czym są komory wodomierzowe (studnie wodomierzowe)?

W miejscach, gdzie nie ma możliwości zamontowania wodomierza, wykonuje się komory wodomierzowe, zwane także studniami wodomierzowymi.

Wodomierz jest urządzeniem niezbędnym do odczytu licznika wody, która pobierana jest z sieci. Wedle naszego prawa w takiej sytuacji nie może go zabraknąć. Instalacji dokonuje się (jak określono w przepisach) w pomieszczeniach na parterze, piwnicach lub ogrzewanych garażach. Kiedy jest to niemożliwe, rozwiązaniem jest komora wodomierzowa.

Do czego służy komora wodomierzowa?

Komora wodomierzowa posiada wbudowany licznik i służy przede wszystkim zabezpieczeniu wodomierza oraz armatury wodnej na przyłączach sieci przed niesprzyjającymi czynnikami atmosferycznymi.

Szambo betonowe - solidne i w atrakcyjnej cenie

Firma Łakomy zaprasza do skorzystania z oferty, w której posiada szambo betonowe. Szamba tej firmy charakteryzują się niską ceną (wydatek wynosi od 2500 do 4000 zł), solidnością, wytrzymałością oraz dużą masą (co pozwala lepiej osadzić szambo w gruncie). Dodatkowo na życzenie doposaża się zbiornik rurą ssawną, która umożliwia umiejscowić punkt podłączenia węża w pewnej odległości od zbiornika.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty firmy ŁAKOMY i zachęcamy do współpracy z firmą. Niska cena i wysoka jakość wykonania to 100% zadowolenia naszych klientów.